Banyo Vitrifiye ve Sıhhi Tesisat

Banyo, Vitrifiye ve Sıhhi Tesisat ile ilgili tüm konu başlıklarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni Bir Duş Teknesi

Duş tekneleri 70 cm kenar ölçüsüne sahip kare biçiminde teknelerden başlamaktadır ancak dikdörtgen şekilli bir tekne banyonun bir köşesini doldurmak için daha uygundur. Derin bir duş aynı zamanda sudan tasarruf sağlayan bir çocuk küveti olarak da kullanılabilir. Yavan duş tekneleri yaşlı veya bedensel özürlü kişilerin duşa girmesinde rahatlık sağlar.

Duş Teknesi Ve Aksesuarları

Duş teknesi, drenaj takımı ve conta macunu (ortada), taşma borusu ve sifon (solda) ve bir tekne desteği (sağda) yaygın olarak kullanılan mod üç beş ayarlanabilir ayak bulunmakta ve bu ayaklar yardımıyla zemindeki engebeler dengelenebilmektedir. Kolların biri de, suyun boşalmasını engellememesi için ayarlanabilir özelliktedir.

Drenajın Montajı

Conta macunundan bir kordon hazırlayın, bu kordonu drenaj süzgecinin altına yerleştirin. Süzgeci duş teknesinin zemin deliğine yerleştirin, vidayı sokun ve alt taraftan vana dibini bir somunla ellerde tespit edin. Dışarıya taşan conta macununu hemen temizleyin. Taşma kapağını monte edin.

Dışarıdan bir conta halkasını taşma deliğine yerleştirin uç borusunu sıkıca yerleştirin uç borusunu sıkıca bastırın ve tekne drenajıyla irtibatlandırın. Parçalarını vidalayarak sifonu monte edin bağlantılara mutlaka conta halkaları yerleştirin. Sifonu, drenj borusunun yönüne bakacak şekilde döndürün.

 

Duş Teknesinin Hizalanması

Şimdi tekne altlığı monte edilir. Plastik vantuzlar üzerindeki kendiliğinden yapışan bir izolasyon katmanı, ayaklar üzerindeki metal tekne ile zemin döşemesi arasında ses iletimini keser. Alışverişinizde alırken buna dikkat edin. Aksi halde ayaklarla zemin arasına yalıtım şeritleri (keçe ya da madeni yün) yerleştirin. Yüksekliği ayarlanabilen ayakları hemen hemen eşit miktarda uzatın duş çanağı her durumda, sifonun altında yeterli bir boşluk bulunacak ve sifon boğulmayacak şekilde bir miktar yüksekte durmalıdır. Ayaklar duş teknesini güvenli şekilde taşımaya tek başına yeterli değildir.

Duvara yerleştirilecek özel taşıyıcı köşebentler, teknenin devrilmesini önler. Duşu köşelerden birine yerleştirirseniz duş teknesinin her kenarı için iki köşebent monte edin. Tekne kenarlarının yalnızca birisi duvarla temas ediyorsa statik dayanım üç köşebentle güvenliğe alınmalıdır. Normalde küvet ve duş bir duvarda bulunacak şekilde planlanır böylece boru boyundan, işçilikten, zamandan maliyetten tasarruf sağlanır.

İki teknenin bir hizada olup olmadığını su terazisi yardımıyla kontrol edin. Değillerse tekneleri, ön kenarları birbirine silme şekilde hizalanıncaya kadar itin. Duş teknesinin hiza ayarı ve topraklanması duşa girenlerin ayağının takılmaması için duş teknesinin eşiği düz olmalıdır.

Çanak zemininin de eğimli olmaması gerekir, aksi halde yıkananın ayağı kayabilir. Bir su terazisi kullanarak teknenin yatay konumunu ayaklar yardımıyla ayarlayın.

Metal tekneler topraklanmalıdır. Banyodaki nem elektrik iletkenliğini artırır ve buna bağlı olarak da güvenliğinizi tehlikeye ydüşürür. Bakır tel veya çelik şeritle duş, koruma iletkenine bağlanır. Bunun için dengeleme hattı delikli bir kelepçe yardımıyla tespit edilir. Bu işlemi mutlaka bir elektrikçiye yaptırın.

 

Ayakların Sabitlenmesi

Daha sonra yeniden kendiniz işe devam edebilirsiniz. Teknenin ayakları zemine sabitlenir. Hazır sıvayı veya hızlı donan çimentoyu karıştırın, ıslak malzemeyi duvarcı malasıyla taşıyıcı ayakların çevresine sürün.

Duş teknesinin düşme borusuyla bağlandıktan sonra öne doğru eğimli olmasına veya bir tekne koruyucusuyla astarlanmasına dikkat edilmelidir. İşiniz bittikten sonra, bir duş kenarından zemine düşey olarak, giysiler için yeterli alanın bulunup bulunmadığını ölçün.

 

Drenaj Borusuna Bağlantı

Şimdi sifonu drenaj borusuna ve bu boruyu da düşme borusuna bağlayın. Drenaj boruları bugün plastikten yapılmaktadır. Yüksek sıcaklığa dayanıklı malzeme, yani HT boru kullanın. Bu borular kaynar suya bile dayanıklıdır. Bu borular koyu gri renktedir.

Döşenmeleri kolay, birbirleri içine geçmeleri basittir. Kauçuk contalar bağlantıların geçiş ve bağlantı noktalarında ğüvenli olmalarını sağlar. Boruları uçları sona dayanıncaya kadar birbirine geçirin. Sonra 1 cm kadar dışarıya çekin böylece borularda gerekli genleşme mesafesi bırakmış olursunuz.

 

Son İşlemler

Duş teknesinin önündeki karolar için bir zemin (kartonpiyer ya da gözenekli betondan) hazırlayın, karoları döşeyin ve duş perdesi veya saydam bir duş separatörü için bir boru monte edin.

Yeni Bir Armatür

Planlama

Tek kollu küvet armatürlerinde su miktarı ve sıcaklık tek bir kolla ayarlanır. Armatür doğrudan doğruya duvara monte edilecekse, ses yalıtımına dikkat edin : Komşunuzla veya yatak odanızla ortak bir duvarda bulunacaksa gürültü sınıfı olan bir armatürün banyonuz için uygun olup olmadığını soruşturun açık termosifonlar ve gaz yakıtlı şofbenler özel armatürler gerektirir.

Bağlantı kemerinin monte edilmesi

Armatürün montajından önce ana vanayı ve/veya tahliye vanasını kapatın. Bağlantı kemerini üstüpü ve macunla sarın ve duvar aynalarına vidalayın. Her iki bağlantı kemerinin duvar içine. Eşit hizada olmak üzere dayanma noktalarına kadar vidalanması gerekir.Soğuk ve sıcak su geliş hatları ile armatür arasındaki ölçü sapmalarını eşitleyin. Armatür bağlantılarının işablon ayarını ölçün (normali 155 mm'idir) ve bu değeri duvar aynası içinde S bağlantılarla karşılaştırın. Duvar aynası, armatürün kusursuz şekilde oturabileceği şekilde dönebilir. S bağlantılarının konumunu, oturma durumunu suterazisi ile kontrol edin.

Metal Aynalar

İki metal aynayı S bağlantılar üzerine döndürün . Bu aynalar vida dişiyle duvar arasındaki birleşme yerini örterler. Duvara, arkalarında ne toz ne de sabun artıkları veya nemin birikemeyeceði şekilde sıkı sıkıya oturmaları gerekir.

Armatürün tespit edilmesi

Şimdi armatür yerleştirilir : S bağlantıların üzerine bir conta halkası sıvayın, armatürü rakor vidalarıyla birlikte bağlantıların üzerine itin. Rekor vidalarını bağlantılara önce elinizle vidalayın. Duşunuz için bir armatür monte ederken çalışmanıza daha sonra bir anahtarla devam etmeniz gerekir. Parçaya tam oturan bir alet kullanmalısınız, aksi halde alet rekor vidası üzerinde kayarak kromajlı veya cilalı yüzeye zarar verir ve vidalar S bağlantıların üzerine yeterince sağlam oturmazlar.Bu da, suyun yan kollarından damlamasına neden olur.

Küvet armatörünün montajında bir boru anahtarı işinizi kolaylaştıracaktır, zira bu alet farklı somun büyüklüklerine ve boru çaplarına göre ayarlanabilir. Alışırken rekor vidalarının dış yüzeylerini eski bir bezle koruyun ya da malzemenin zarar görmemesi için anahtarın çeneleri arasına plastik kovanlar yerleştirin.

Duş hortumu ve duş başlığının takılması

Şimdi duş hortumunu monte edin: Rakorun vida dişinin üzerine bir conta halkasş koyun ve rakoru elinize gevşek şekilde vidalayın, sonra boru anahtarıyla sıkıştırın.

Bu işlem sırasında da malzemenin dış yüzeyini, rakorla anahtar arasında bir bez parçası koyarak koruyun. Duş başlığını hortumun ucuna monte edin, burada da tam oturan bir conta halkası yerleştirin. Ana vanayı tekrar açın ve armatürü çalıştırarak deneyin: Sızdırmazlığını ve su hüzmesinin düzgünlüğünü kontrol edin. Sudan tasarruf sağlayan ferlatör suyu havayla karıştırır, sert bir su hüzmesini yumuşak hüzmeye dönüştürür ve su tüketimini %30-40 arasında azaltır. Perlatör musluğun ön kısmına kolayca vidalanabilmektedir.

Şimdi küvet armatürünün duş başlığı plastik askısını monte edin . Askıyı armatürünüzerini, küvete oturunca ve örneğin başınızı yıkamak istediğinizde rahatça uzanabildiğiniz bir noktaya getirin. Karoların delinmesi için en uygunu, bilenmiş bir taş matkabıdır. Karonun sır kısmını, matkabı darbesiz konumda çalıştırarak delin. Delikten çıkan tozun rengi değişince karonun delinmiş olduğunu anlarsınız. Duvar malzemesi çok sertse (örnegin beton) ancak bu noktadan sonra, yani karo delindikten sonra matkabı darbeli çalışma konumuna alın. Bu arada, betonu delme aşamasından önce özel matkap ucunu değiştirmenizi salık veririz, aksi halde uç zarar görebilir. Duş askısını sağlam şekildle vidalayın.

Artık banyonuzun keyfini çıkarabilirsiniz.Yeni armatür sıcaklığı ideal düzeyde ayarlanmış bir su ve büyük konfor sağlayacaktır. Armatürü küvetin olabildiğince alt üçte birlik bölümü içine, yani ayak ucunun yakınına yerleştirmeye çalışın, böylece yıkanırken size rahatsızlık vermez.

Yeni Bir Tuvalet

Planlama

Aşırı derecede kireçlenmiş veya hasar görmüş bir klozetin yenilenmesi gerekir. Hele bu klozetin üzerinde eski tip, gürültülü ve içme suyunu boşa harcayan bir rezervuar bulunuyorsa o da en kısa sürede değiştirilmelidir. Öncelikle tuvaletin banyodaki yerinin uygunluğuna ve rahat kullanılabilmesine dikkat edilmelidir. Klozet önünde 75 cm'den 90 cm'ye kadar bir hareket alanı bırakılması ve klozet ile duvar arasında da 20 cm'lik boşluk bulunması en idealidir. Besleme ve atık hatları zaten banyonuzda mevcuttur. Bunların konumunu inceleyin. Çünkü, yeni tuvaletinizin nasıl görüneceği buna bağlıdır. Atık uzaklaştırma borusu duvarın içindeyse duvara asılan bir klozet seçebilirsiniz. Aşağıdaki resimlerde görüldüğü, gibi çıkış deliği çanağının arkasında bulunan bir klozet de takabilirsiniz.

Klozetin Yerleştirilmesi ve Bağlanması

İlk önce bağlantı parçasını atık borusuna sokun. Ardından, klozeti dirsek boruya doğru, parçalar birbirinin içine sıkı sıkıya oturuncaya kadar itin. Sonra, çanağı sabitlerken size gerekli olacak matkap deliklerini nereye açacağınızı araştırın. Sivri uçlu bir kurşunkalemi çanağın montaj deliklerinden geçirerek, deliklerin yerini zeminde işaretleyin. (Sırlı fayanslarda suya dayanıklı keçe kalemler daha kullanışlıdır.) Keskin uçlu bir matkapla karoları klozeti sabitleyeceğiniz dübelin çapına uygun olarak dikkatlice delin. (Darbeli matkap kullanıyorsanız darbeli delme ayarına, hava matkabı kullanıyorsanız çekiç ayarına, Fayansların delindiğinden emin olunca geçin). Fayansın delindiğini, çıkan tozun rengine bakarak anlayabilirsiniz. Deliklerden çıkan tozları elektrikli süpürge ile dikkatlice temizleyin, çanağı tekrar yerine yerleştirin ve suterazisi ile düzgünlüğünü kontrol edin. Döşeme ile çanak arasındaki engebeleri bir miktar karo macunu ile eşit bir þekilde dengeleyin. Aksi halde, klozet çanağı üzerine yük binince kırılır. Sonra klozeti zemine vidalayarak sabitleþtirin. Seramik ile vida başı arasına plastik halkalar yerleştirin. Metal vidaları plastik süs kapaklarıla örtün. Böylece tuvaletin temizlenmesi de kolaylaşır. Zeminle atık uzaklaştırma borusu arasındaki birleşme yerini plastik bir manşet ile örtün. Çanakla zemin arasındaki birleşme yerini esnekliğini kaybetmeyen malzemelerle kapatın.

Rezervuarın Montajı

Şimdi rezervuarı monte edeceksiniz. Suyun klozete kadar düz bir yol izlemesine dikkat edin. Çünkü dolambaçlı borular, suyun düşme hızını, dolayısıyla da temizleme gücünü azaltır. Kavisli temizleme borusunu klozetin arkaya bakan deliğine sokun.

Bu noktada size, rezervuarı duvara doğru sabit konumda tutacak bir yardımcı gerekecektir. Yardımcı bulamıyorsanız, ölçerken rezervuar kutusunu dizlerinizle desteklemeniz gerekir. Rezervuar kutusunu tam tuvaletin üzerine ortalayın. Kutuyu düz olarak konumladığınızdan (suterazisine bakarak) emin olun. Sonra, duvarda sağ ve sol delik yerlerini işaretleyin. Kutuyu yeniden yere bırakın, delikleri açın. Tutucuyu vidalayın, kutuyu takın ve rezervuarı rezervuar borusuna bağlayın.

Rezervuarın Su Bağlantısı

Gerekiyorsa suterazisi yardımıyla ve tutucuyu oynatarak rezervuarın konumunu bir kez daha düzeltin. Sonra, tahliye vanasını kromajlı bir bakır boruyla irtibatlandırın. Tahliye vanası yoksa, duvara bir tahliye vanası takın. Vananın dişlerini üstüpüyle vida yönünün tersine sarıp, üzerini conta macunuyla sıvayın. Bu iş için conta bandı da kullanabilirsiniz. Tahliye vanasını sıkıca içeriye doğru çevirerek itin. Uç noktasına ulaştığında balantı nipeli rezervuara bakacaktır.

Gerekiyorsa bağlantı borusunu bükün veya kısaltın. Sıkıştırmalı bağlantılar sızdırmazlık sağlar. Her birinde rakor vidasını, koniyi, pirinç levhayı ve conta levhasını bu sıraya göre boruya takın ve kuvvetle sıkın. Esnek borulu bağlantılar kullanılırsa montaj daha da kolay olur. Her iki durumda da, deneme amacıyla tahliye vanasını takın. Dikkat edin, hiç su damlamamalıdır.

Klozetin Yerleştirilmesi

Klozet montajı için çeşitli sabitleme sistemleri mevcuttur. Bir kısmı vidalanır, bir kısmı raptiyelenir. En yaygın sistem ise, alttan vidalanarak sabitlenen plastik tutucular kullanmakdır. Bu sayede, klozet kapağını klozet kenarına tamamen oturacak şekilde ileri geri oynatabilirsiniz. Son olarak, bir kez daha tüm bağlantıları ve contaları kontrol edin. Rezervuarı çalıştırarak deneyin ve herhangi bir sızdırma olup olmadığına bakın.

Yeni tuvalet ve rezervuardaki tozları ve elinizin bıraktığı izleri temizleyin.

İlk temizlik için temiz su yeterlidir.

Daha sonrakilerde sirke ve deterjan kullanarak, klozette kireç birikmesini önleyebilirsiniz.aklaştırma borusu birleştirilmiş olur.

Yeni Bir Küvet

Eski, hantal küvetler pek banyo zevki vermezler. Küvetinizi değiştirin. Kaba işlerde koruyucu eldiven ve gözlük kullanın. Sivri kenarlı fayans parçaları sıçrayabilir. Eski fayansları çekiç ve keskiyle kırın. Sifonu alt tarafından gevşetin ve toprak bağlantısını çözün. Küvet ve Aksesuarları için ayarlanabilir tekne ayakları, drenaj takımı, drenaj süzgeci için conta macunu ve teknenin hizalanması için bir suterazisi. Metal tekneler montajdan önce mutlaka topraklanmalıdır. Bu işi uzmanına bırakın; önceden bir elektrikçiği çağırın.

Drenaj ve taşma borularının montajı

Drenaj ve taşma borularının montajı için yeni tekneyi çevirin ve zedelenmemesi için eski bir yün battaniyenin üzerine yerleştirin. Tekneyi bir yanından kaldırın ve iç kısmından drenaj borusunu yerleştirin. Tekne ile süzgecin arasına halka şeklinde conta macunu yerleştirn. Içeriden bir tornavida yardımıyla vidalarken, dışardıdan da bir karşı somunla sıkıştırın. Drenaj borusunun kauçuk tıkaç yerine otomatik olarak bir metal kapakla kapatılmasını isterseniz eksantrik bir drenaj takımı seçin.

Taşma borusu üzerindeki bir düğme drenaj süzgecini açıp kapatır. Taşma borusunu (gerekirse kısaltarak) ve tekne drenajını sifonla bağlayın. Geçme manşetler ve vidalı bağlantılar sızdırmaz bir bağlantı sağlarlar.

Küvetin Ayarlanması

Şimdi küvet sehpasını küveti monte edeceğiniz yere yerleştirin, tekneyi bunun üzerine kaldırın - bu işi bir yardımcıyla birlikte yapmanız iyi olur. Suterazisini kullanarak teknenin düzgünlüğünü kontrol edin. Düzgün değilse sehpanın ayaklarıyla ayarlayın. Tekne ayaklarını hızlı donan çimentoyla sabitleyin.

Bu çimento bir kiloluk küçük torbalarda satılmaktadır.Suyla karıştırmanız yeter. Bu çimento çok çabuk donduğu için elinizi çabuk tutmanız gerekir.

Drenajın Bağlanması

Sonra drenaj borusunu ve rakorları düzgün şekilde yerleştirin - küvet drenajının enkesiti 40 mm sahiptir, düşme borusuna yapılacak bağlantı 50 mm enkesitli olmalıdır.

Küvet drenajı ve düşme borusu birbirinden çok uzakta bulunuyorssa drenaj borusunun yüzde 2 eğimli olmassına dikkat edin. Yani, her bir metre başına cm meyil olmalıdır. Plastik borular ince testereyle kesilebilir.Parçaları birbiri içine geçirin, her uca birer conta halkası yerleştirin. Artık su hattı için mutlaka yüksek sıcaklığa dayanıklı borular kullanmalısınız - bu boruları yeşil bir ton ve kırmızı bir çizgiden tanıyabilirsiniz. Çeşitli uzunluklarda düz borularla, bağlantılar için özel bağlantı, geçiş ve dirsek parçaları mevcuttur. Gönye ve plastik testeresi bıçağı kullanırsanız düz ve kusursuz kesit kenarları elde edersiniz.

Topraklama

Evdeki metal iletkenlerin ve diğer metal nesnelerin topraklanması gerekir; dökme demir veya çelikten yapılmış emaye tekneler de bu eşyalar arasındadır. Bu işi uzman bir elektrikçiye yaptırın. Her ne kadar dostların ve tanıdıkların yardımı daha ucuz gibi görnse de bu kişiler hizmetlerine garanti vermezler ve sigorta hakkının kaybedilmesine yol açarlar.

Sızmazlığı Kontrol Edin

Taşma deliği ve sifon drenaj deliğine bağlanır. Küvetin tıkacını kapatın ve deneme amacıyla tekneye su doldurun. Bir süre bekleyin, sonra sızma olup olmadığını dikkatle kontrol edin.

Silikon Conta

Duvarlarla küvet temas ederse küvetteki sesler duvara geçer. Bu birleşme yerini esnek malzemeyle kapatın. Silikon farklı malzemeler arasındaki gerilmeleri dengeler.

Conta malzemesi pratik kartuşlar içindesatılmakta olup bu kartuşlardan birleşme yerine püskürtülebilir. Birleşme yeri kenarlarını, yani karollarla küvet kenarını seloteyple yapıştırn. Kartuş siviridir. Çalışma için nereden keseceginiz, birleşme yerinin genişliğine bağlıdır. Kartuş memesini açın ve conta malzemesini birleşme yerine, homojen olarak püskürtün.Bir parmağınızı su ve durulama ilacı karışımının içine daldırın. Böylece, kabuk oluşturmadan önce conta malzemesinin yüzeyini düzeltin. Sonra derhal yapışkan bandı sökün, böylece temiz birleşme yeri kenarları elde edersiniz.

6 ila 8 gün sonra conta malzemesi kurumuş olur.Banyodaki birleşme yerleri için daima bir fungisit (mantar önleyici) özellikle conta malzemesi seçmelisiniz.

Yeni Bir Lavabo

Lavabonun tespit edilmesi

Taliye vanalarının konumu yeni lavabonun yerini belirler : Tahliye vanalarının arasındaki uzaklığın orta noktasını bulun ve duvara kurşunkalemle düşey bir çizgi çizerek işaretleyin. Sonra lavaboyu duvara tutarak deneyin  orta noktası, biraz önce çizdiğiniz çizgiyle çakışmalıdır. Normal olarak zemin kaplaması ile lavbabonun üst kenarı arasında 82-86 cm kadar inilmelidir. Montaj deliklerini duvara işaretleyin ve lavaboyu bırakın. Lavaboyu taşıyacak olan askı vidalarının gireceği delikleri açın. Askı vidalarının bir tarafında bir ahşap vidası bulunur; bu vida duvar dübeline girecektir.

Diğer tarafta, daha sonra çanağı tespit edecek olan somun için metal vidası vardır. Askı vidalarını özel bir askı vidası anahtarıyla takın. Metal vidasını duvardan 5 cm kadar dışarıda bırakın; lavabonun asılması ve vidalanması için bu uzunluk yeterlidir. Bir önlem olarak bir kez daha, montaj somunları ile duvar arasındaki uzaklığın, lavabonun kalınlığına uygun olup olmadığını ölçün. Bir kordon halinde sürekli esnek çekomastiği lavabonun arka çeperine yerleştirin ve lavaboyu askı vidalarının üzerine itin.

Bir kordon halinde, sürekli esnek çekomastiği lavabonun arka çeperine yerleştirin ve lavaboyu askı vidalarının üzerine itin . Bir yardımcınız askı vidalarının somunların sıkıştırırken siz de çanağı doğru konumunda tutun.

 

Tahliye vanalarının bağlanması

Tahliye vanalarını monte edin: Her birinin vida dişlerinin çevresine üstüpü dolayın (üzerini conta macunuyla sıvayın), su giriş hatlarındaki vanayı çevirin sonunda muylular yukarıya bakmalıdır.

Sifonun yerleştirilmesi

Sifonun duvar drenajına sokun, duvar drenajıyla sifonun boru enkesit farklarını kauçuk bir manşonla dengeleyin. Aksi halde artık su duvardan aşağıya damlayabilir.

Armatürün monte edilmesi

Armatür lavabonın kenarındaki delikten geçirin. Bir somunla aşağıdan vidalayın. Bir somunla aşağıdan vidalayın. Bir alt rondela malzemeyi koruyacak ve armatürün daha iyi durmasını sağlayacaktır. Somunu son olarak sıkıştırmadan önce armatürün üstte lavabonun tam ortasında bulunup bulunmadığını ve drenajın tam öne bakıp bakmadığını kontrol edin.

Soğuk ve sıcak su bağlantı hortumlarını tahliye vanalarına yerleştirin. Hortumları kısaltmanız gerekebilicektir. Hortumlara birer rakor vidası, koni, ayna ve conta takın (bu sıraya dikkat ederek). Rakor vidalarını bir çatal anahtarla sıkıştırın. Hortumlara birer rakor vidası, koni, ayna ve conta takın (bu sıraya dikkat ederek). Rakor vidalarını bir çatal anahtarla sıkıştırın.

Drenaj vanasının montajı

Drenaj vanası drenaj süzgecini yukarıdan, lavabonun deliğine oturtun – kordon şeklinde bir conta macunuyla süzgeçle lavabo çanağı arasındaki birleşme yerikapatılır. Vananın alt kısmını lavabonun altından deliğe yaklaştırın, iki parçayı bir vidayla birleştirin. Sifon borusundaki vidalı kovanı elinizle vananın alt kısmına doğru çekin, sonra boru anahtarıyla sıkıştırn. Kromajlı sifonlar bu işlem sırasında, anahtarın çeneleri arasında yerleştirilecek bir bez parçasıyla korunmalıdır.

Lavabo ve armatürü monte edin. Ambalaj folyosu, etiket, macun ve çekomastik gibi malzeme artıklarını temizleyin. Şimdi lavabodan bir yıkanma merkezi yapabilirsiniz. Çanağın altında bir lavabo altı dolabını alacak yer vardır.

Lavabonun yanına da bir havluluk yakışır. Son olarak sabunluğu ve lambalı aynayı monte edin.

Güle güle kullanın...