Kışınızı Yaza Çevirecek Isıtıcılar

17 Mart 2021
Kış kapıda... Soğuk havalarda bahçenizin tadını çıkarırken nasıl ısınabileceğinizi düşünmenin tam zamanı. Bahçe stilinize, zevkinize veya fiyat limitinize uyacak çok çeşitli ısıtıcı seçeneği bulunmakta. BAUHAUS olarak değerlendirebileceğiniz seçeneklerin birkaçını, göreceli yararları ve maliyet faktörlerini de göz önüne alarak sizin için derledik.
Elektirikli Isıtıcılar
Elektrikli ısıtıcılar önemli bir ısı kaynağıdır ve kullanımları son derece kolaydır, aynı nedenle popüler hâle gelmişlerdir. Bu ısıtıcılar küçük alanlar veya büyük alanlara uygun sayı ve güçte seçilebilirse en iyi şekilde verim sağlarlar. Soğuk havalarda da konforu yaşamak istiyorsanız tek yapmanız gereken, yerinizden kalkıp elektrikli ısıtıcınızın bulunduğu alana gitmektir. Samimi bir teras havası yaratmak ya da korunaklı veya kapalı bir alanda rahat bir çalışma yapmak istiyorsanız idealdir. Sadece terasınızda değil evinizin her alanında veya iş yerinizde de elektrikli ısıtıcılar kurtarıcınız olabilir.
Elektrikli ısıtıcıların üstünlüklerinden biri, popüler inanışın aksine çevreye oldukça dost olmalarıdır. Yüksek miktarda enerji tüketmezler ve çevreye is, kurum veya benzeri tanecikler yaymazlar. Bir başka artı ise neredeyse anında ısınmalarıdır. Bu, ihtiyaç duyduğunuz heran anlık ısı kaynağı olarak kullanılabilecekleri anlamına gelir.

Elbette bir diğer avantaj da seçim yapabileceğiniz pek çok stil ve çeşit bulunduğundan, kendi tarzınıza ve alanınıza uyan ürünleri bulabilmenizdir. Şık ve bahçenizdeki diğer dekoratif ürünlerle harmanlanabilen ayaklı infrared ısıtıcılar veya biraz daha işlevsel bir kullanım için duvara monte infrared ısıtıcılara sahip olabilirsiniz.
Elbette, sınırlı da olsa ısıtıcıların kapladıkları alanı her zaman hesaba katmanız gerekecektir, ancak yer probleminiz varsa ve yalnızca iyi ısınmış bir küçük alan arıyorsanız o zaman geniş açı ısıtma sağlayan bir elektrikli ısıtıcı sizin için doğru seçim olabilir.
Şömineler
Dış mekân ısıtmada dekoratif anlamda en üst düzeyde bütünleyici bir parça isterseniz, her zaman elektrikli bir şömine seçebilirsiniz. Davetkâr bir ateşin yarattığı ambiyansa yaklaşabilen çok az şey vardır ve şömineler siz dışarıda vakit geçirirken ortamın havasını ciddi derecede değiştirebilir. Bu kategori ayaklı şömineleri de içerir, stil farkları kendinizi size özel bir şekilde ifade etmenize olanak tanır.
Şömineler diğer ısıtıcı seçeneklerinden daha maliyetlidir, ancak bir evin en şık ve kalıcı demirbaşlarından biri olduğundan evinize değer katar. Birçok açıdan kolaylık sağlayan orta boyutlu dekoratif bir şömine de tercih edebilirsiniz; bu şömineleri de birçok şömine gibi uzaktan kumanda ile çalıştırabilir ya da yalnızca şöminenin alev efektifinden faydalanabilirsiniz.


Şömineleri kendin-yap kılavuzları ile kendiniz de inşa edebilirsiniz, ancak otantik bir his yaratmak istiyorsanız bu oldukça fazla efor harcamanızı gerektirecektir. Şömineler hem misafirlerinize ev sahipliği yaptığınızda hem de dışarıda bir kitap ve sıcak bir içecek ile dinlenmek istediğinizde harikadır. Şöminenizin yanına kuracağınız bir barbeküde çok çeşitli yiyecekler pişirebilir ve bahçenizi misafirleriniz için gerçek bir odak noktası hâline getirebilirsiniz.